YATIRIM KRİTERLERİMİZ

01 03 05 07 09 02 04 06 08 10

GİRİŞİM

Takımın birlikte çalışma uyumu, birbirlerini tamamlayan yeteneklerinin olması.

ÜRÜN / HİZMET

Ürün ne kadar iyi? İyi bir tasarıma sahip mi? Kullanım kolaylığı nasıl? Kendisine has özel bir teknoloji barındırıyor mu?

PAZAR BÜYÜKLÜĞÜ

Fırsat ne kadar büyük? Girişimin büyük potansiyeli var mı? Gerçekten var olan bir sorunu mu çözüyor? Pazar hızlı büyümeye açık mı? Ne kadar sürede ölçeklenebilir?

TEKNOLOJİ

Girişim fark yaratacak bir teknoloji mi üretti? İleride teknoloji üretiminde sıkıntı oluşturabilecek bir durum var mı? Müşteriler/kullanıcılar için üründe teknolojinin önemi ne boyutta?

PAZARA GİRİŞ STRATEJİSİ

ÇIKIŞ STRATEJİSİ / İMKANI

UYGUNLUK

İlk müşterileri kazanma ve güvenilirlik sağlayabilme yeteneği. Girişim, bulunduğu endüstride önemli bir pazar payı alabilir mi? Pazara giriş bariyerleri nelerdir?

Halka açılma potansiyeli ve olasu satın alma/birleşme senaryoları nedir? Benzer alandaki şirketlerin halka açılma, satın alınma ve birleşme sıklıkları nelerdir?

Girişim takımı üzerinde çalıştığı alan hakkında ne kadar bilgi sahibi? Yeterince tutkulular mı veya startup’ın başarısı için kritik alanlarda networkleri var mı?

ÖLÇEKLENME POTANSİYELİ

COĞRAFYA

ZAMANLAMA

Tekrar edilebilir kazanç stratejisinin güçlüğü ne düzeyde? Kar marjı ve ekonomi ölçeği nedir? Sektör dinamikleri girişimin ölçeklenip kar marjının artmasına olanak sağlıyor mu?

Başarı oranını en üst düzeyde tutmak için girişim nerede konumlanmalı? Çalıştıkları ortam ve ekosistem startup’ın başarılı olması için uygun mu?

Yol haritaları pazarın yörüngesiyle uyumlu mu? Pazar bu tip girişimler için hazır mı?

© 2017 Megatech bir Mega Metal kurulusudur - Tüm Hakları Saklıdır mega metal
  